Главная
Новости
Страны
Туры
Горящие туры
Словарь туриста
Советы туристам
Статьи
Доска объявлений
Поиск
Контакты
СсылкиRambler's Top100

Объявление

Внимание! Туристический портал приглашает к сотрудничеству рекламные агентства. Для связи используйте раздел "Контакты".


Главная arrow Советы туристам arrow Советы туристу arrow Шенгенська зона

Advertisement
Шенгенська зона
28.04.2007 г.

Шенгенские страныШенгенська зона об”єднує країни, що підписали Угоду "Про відміну паспортного митного контролю між країнами Європейского союзу". Дана Угода  була підписана сімома європейськими державами (Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Франція, Німеччина, Португалія та Іспанія) 14 липня 1985 року. Угода вступила в дію 26 березня 1995 року.  15 березня 2006 року  було прийнято Шенгенський кодекс про кордони.

На даний час до Шенгенського простору входять 22 із 27-и держав-членів ЄС (всі „старі" держави-члени ЄС окрім Великої Британії та Ірландії) та 2 країни Європейської економічної зони (Норвегія та Ісландія). 21 грудня 2007 року до Шенгенської зони приєдналися 9 нових держав-членів ЄС, що вступили до ЄС у 2007 році (окрім Кіпру, що приєднається до ЄС пізніше). Станом на 2007 рік угода діяла у наступних 24 країнах: Австрія, Бельгія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ісландія, Італія, Греція, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Іспанія, Швеція, Естонія, Латвія, Литва, Польща, Словаччина, Словенія, Угорщина, Чехія.

З Україною країнами-учасницями Шенгенської угоди встановлено візовий режим. Згідно з Шенгенською Угодою, для в'їзду до Шенгенської зони громадяни третіх країн, до яких відноситься й Україна, мають оформлювати візи в посольстві тієї країни-учасниці Шенгенської угоди, державний кордон якої перетинатимуть першою. Шенгенська віза дійсна для перебування в усіх країнах-учасницях Шенгенської угоди.

Для подачі заяви на отримання візи до Шенгенської зони або дозволу на проживання/роботу необхідно мати дійсний паспортний документ або дозвіл на проживання в Україні, який має бути дійсним щонайменше протягом трьох місяців після повернення з країни-учасниці Шенгенської угоди. У паспорті мають бути принаймні дві вільні сторінки для наклеювання візи та/або дозволу на проживання.

Перелік необхідних документів для оформлення Шенгенської візи надається посольством кожної країни-учасниці Шенгенської угоди. До основних документів належать: - візова анкета, паспортний документ, дійсний для виїзду за кордон, ксерокопія першої сторінки закордонного паспорта, поліс медичного страхування, яке охоплює термін перебування, зазначений у візовій анкеті. Водночас, згідно з законодавством країн-учасниць Шенгенської угоди, в кожному окремому випадку, з метою підтвердження даних, що містяться у візовій анкеті, консульська посадова особа може вимагати інші додаткові документи: підтвердження мети поїздки, працевлаштування або здійснення підприємницької діяльності, наявності фінансових засобів забезпечення, тощо. Особі, яка подала неповний пакет необхідних документів, може бути одразу відмовлено у візі або його/її документи можуть бути надіслані для розгляду до Імміграційного управління відповідної іноземної країни.

З 01 січня 2008 року порядок виїзду громадян України на термін не більше 90 діб до країн-учасниць Шенгенської угоди, які є членами ЄС, регулюється положеннями Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз. Згадана Угода передбачає суттєві преференції для громадян України.

5-річні багаторазові візи можуть отримати дружина/чоловік, батьки та діти громадян України, які мають дозвіл на перебування в державах-членах ЄС, бізнесмени, журналісти, офіційні особи центральних та місцевих органів влади, постійні члени офіційних делегацій.

1-річні багаторазові візи видаються діячам науки, культури, спортсменам, професійним перевізникам, членам екіпажів поїздів, учасникам програм обміну між спорідненими містами.

Право на безкоштовне оформлення віз мають дружина/чоловік, батьки та діти громадян України, які мають дозвіл на перебування в державах-членах ЄС, учні, студенти, громадяни, які подорожують з гуманітарною метою, інваліди та супроводжуючі особи, спортсмени та супроводжуючі особи, журналісти, професійні перевізники, члени екіпажів поїздів, пенсіонери, діти віком до 18 років та залежні особи віком до 21 року, члени офіційних делегацій, представники центральних та місцевих органів влади, учасники програм обміну між спорідненими містами.

Громадяни України - власники дипломатичних паспортів, мають право безвізового в'їзду та перебування на території держав-членів ЄС на термін до 90 днів протягом 180 днів.

Зафіксовано консульський збір для інших категорій громадян України на рівні 35 євро, у випадках термінового оформлення візи - 70 євро.

Скорочено терміни розгляду заяв на видачу віз до 10 днів у звичайних випадках та 2 днів у термінових.

Крім цього, з Польщею з 01.12.07 р. діє модифікована міжурядова Угода про умови взаємних поїздок громадян, якою передбачено пільги щодо оформлення віз низці категорій громадян, а також безвізові поїздки для власників службових та дипломатичних паспортів.

 
« Пред.   След. »

Последние новости
Опросы
Где Вы предпочитаете проводить отпуск?

Всё о свадьбе! Лучшие идеи для Вашей свадьбы! Подготовка, организация, хлопоты, советы, услуги, подарки. И ещё много полезной свадебной информации.


Популярное


© 2006-2017 Туристический портал
Дизайн и создание сайта - Студия веб-дизайна "KVV-Studio"